Artyści 2013

Katy Carr to brytyjska piosenkarka polskiego pochodzenia, muzyk, liderka zespołu “Katy Carr and the Aviators”. Artystka nagrała cztery albumy – Screwing Lies (2001), Passion Play (2003), Coquette (2009) oraz Paszport (17.09.2012).

W listopadzie 2011 roku Katy została nominowana do nagrody London Music Award 2012.

Asspirin – to energiczne brzmienie gitar, perkusji i glos jedynego w skladzie zespolu Anglika otoczonego polskimi muzykami. Polsko-angielska formacja sprawdza sie za kazdym razem grajac covery najbardziej znanych przebojow rocka jak na przyklad: Summer of 69 -Bryan Adams, Living on a Prayer – Bon Jovi, Jailhouse Rock Elvis, Twist and shout- The Beatles, Highway to hell- AC/DC, Simply the best- Tina Turner, Billy Jean- Michael Jackson, Easy- Lionel Richie.

Asspirin to zespol znany i ceniony na bristolskiej scenie muzycznej – rozrusza kazdego do tanca, wiec nie zapomnijcie zalozyc wygodnych butow, parkiet nalezy do was!

DJ Fazii – Producent muzyczny z Bristolu (FZG Records), prezenter radiowy – w kazda ostatnia niedziele miesiaca mozna uslyszec Faziego z autorskim programem muzycznym w audycji Radiowski. Przeczytaj wywiad z DJ Fazim na lokalnym forum – bristol 24pl.

Maestro – Miejscowy hip hopowiec, ktory wystapil niedawno w Londynie jako support slynnego Pokahontaz.

Zespół PL Band –  powstał w sierpniu 2010 roku, kiedy to w sąsiadujących od siebie miejscowościach ( Warmister – Trowbridge) spotkali się założyciele – Krzysiek i Mirek. Osoby silnie związane z muzyka, majce wieloletnie zaplecze przywiezione z Polski. W niedługim czasie dołączył do składu Adam, który gra na basie, ostatecznie do składu dołączył Dawid na gitarze, przed którym stanęło wielkie wyzwanie ze względu na odległość dojazdu na próby. Po intensywnym roku poszukiwań  udało się wyszukać dopełnienie, którym okazał się Robert i jego klawisze. Przedział coverowy jaki wybrali sięga ich wczesnej młodości  bowiem usłyszeć można Lady Punk, Chłopców z placu broni, Golden Life, Emigrantów, De Mono i wiele innych.  Kolejnym etapem,  jest zbudowanie własnego  materiału. Kontakt z zespołem – cristofero@wp.pl

Język polski

Zapewne juz slyszeliscie o tym, ze język polski jest drugim językiem w Anglii i Walii. Zachęćcie anglojęzycznych znajomych do nauki polskiego.

Podczas Poles Aloud dostepna bedzie tablica z podstawowymi wyrazeniami w języku polskim i lista zalet nauki języka obcego.

Jezeli jeszcze nie mowicie po angielsku to zachecamy was do nauki w ramach spoznionych postanowien noworocznych. Pamietajmy o tym co powiedzial Wittgenstein: “Granice mojego języka oznaczają granice mojego świata.”

English expression

Polish translation

Sounds like

Good morning

Dzień dobry

dzhehn dobri

Hi/ Hello

Cześć

cheshch

Good afternoon

Dobry wieczór

dobri vyehchoor

Good night

Dobranoc

dobrahnots

Good bye

Do widzenia

do veedzehnah

Bye

Cześć / Pa

Cheshch/ pah

See you later

Do zobaczenia

do zobahchehnah

It’s nice to meet you

Miło mi

meewo mee

Excuse me

Przepraszam

pshehprahshahm

Yes

Tak

tahk

No

Nie

neh

Please

Proszę

prosheh

Thank you

Dziekuję

dzhehnkooyeh

That’s all right

W porządku

fpozhontku

I’m sorry

Przepraszam

pshehprahshahm

How do you do

Jak się masz

yahk syeh mash

I understand

Rozumiem

rozoomyehm

Please say that again

Proszę to powtórzyć

prosheh to poftoozhitsh

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *