Artyści 2012

Piwnica pod Baranami – kultowy kabaret krakowski założony przez Piotra Skrzyneckiego 56 lat temu! Usłyszymy wspaniała wokalistkę Piwnicy Tamarę Kalinowską, towarzyszyć jej będą muzycy Paweł Pierzchała i Michał Półtorak jak również rysownik, ilustrator i scenograf Sebastian Kudas ze swoimi pracami.

Limboski – myślicie, że blues wywodzi się z Południa Stanów? Błąd! Blues wystrzelił z awangardowych miejsc i ulic Krakowa w postaci Michała Augustyniaka vel Limboskiego. Artysta wydał już kilka płyt i znany jest z charakterystycznego głosu jak również udziału w programie “Must be the music”.

The Zenon Band – Zenek to Polak urodzony w UK często koncertujący w Polsce przed wielotysięcyną publicznością. Ta popowo – rockowa grupa zawita do naszego miasta prosto z Sheffield, gdzie obecnie podbijają tamtejszą scene muzyczną.

Asspirin – znane i lubiane kawałki rockowe w wykonaniu miejscowego zespołu.

Maestro – hip hopowiec Maksymilian Hryckiewicz zaprezentuje swoje najnowsze kawałki

Johnie Worker – Krzysztof Kleparski z zespołem wykonają najpopularniejsze piosenki kultowej grupy Dżem.

 

 

3 thoughts on “Artyści 2012

 1. Sebastian Kudas – wystawa obrazow i ksiazkowych ilustracji
  Galeria Miodowa z Krakowa (Kazimierz) – obrazy z wystaway “Anioly lataja nisko”

 2. Mam kilka pytań:
  1. Czy do Bristolu zjadą wszyscy artyści z Piwnicy Pod Baranami?
  2. Czy można uzyskać więcej informacji o zespołach The Dream i Johnie Worker?

  • 1. spiew Tamara Kalinowska, siostra Zbigniewa Preisnera, wspaniala wokalistka, dwoch muzykow Pawel Pierzchala i Michal Poltorak oraz artysta Sebastian Kudas – polski rysownik, ilustrator oraz scenograf Piwnicy. Artysci Piwnicy czesto goszcza na antenie Radiowskiego i mamy nadzieje na dalsza wspolprace i wiecej koncertow

   2. zespol The Dream pochodzi z Weston-Super-Mare a Johnnie Walker przyjezdza do nas z Southampton (K. Kleparski zorganizowal see more festival jakies 2 lata temu) – wiecej info juz wkrotce

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *